PÀDEL 7 GLÒRIES

Campionats de pàdel

CAMPIONATS DISPONIBLES

- Organitza: Padel7
- Data inici: 18/03/2024 - Data fi: 12/05/2025
- Data fi inscripció: 28/04/2025

- Data inici: 17/06/2024 - Data fi: 17/07/2024
- Data fi inscripció: 08/07/2024

I Mundialet  Padel7Malgrat

Torneig setmanal amb fase de grups i eliminatories, partits complerts de 90 minuts

Preu 30€

Horaris de joc

Indoor de 21:00 a 22:30

Categories

Or. Parelles de Nivell A i B+ Es juga dilluns i o dimarts

Plata Parelles de Nivell B i C+ Es juga dimarts i o dimecres

Bronze Parelles de Nivell C Es Juga dimecres i o dijous

Fase de Grups

del 10 al 28 de juny

1a Jornada 10 a 13 de Juny

2a Jornada 17 a 20 de Juny

3a Jornada 25 a 27 de Juny

Grups de 4 parelles on les dos primeres classifiquen a la fase Titol i les 2 últimes a la fase Consolació en cada Categoria.

Fase Final

Setmana del 1 de Juliol

Cada Dia partit eliminatori fins a disputar la Gran final de cada categoria.

Premis

Per al guanyador de cada categoria 1a fase de la lliga de setembre gratuita i samarreta.

Per als guanyadors de consolació 50% de descompte de la 1a fase de la lliga de setembre.

Per als sotscampions canellera de regal.


- Data inici: 03/06/2024 - Data fi: 01/07/2024
- Data fi inscripció: 27/06/2024

V Mundialet  Padel7

Torneig setmanal amb fase de grups i eliminatories, Minim 4 partits complerts de 90 minuts

Preu 40€

Categories

Or. Parelles de la lliga de les divisions 1,2 i 3,  Es juga dilluns i o dimarts

Plata Parelles de de la lliga de les divisions 4,5 i 6  Es juga dimarts i o dimecres

Bronze Parelles de la lliga de les divisions 7,8,9 i 10 Es Juga dimecres i o dijous

Fase de Grups

del 10 al 28 de juny

1a Jornada 10 a 13 de Juny

2a Jornada 17 a 20 de Juny

3a Jornada 25 a 27 de Juny

Grups de 4 parelles on les dos primeres classifiquen a la fase Titol i les 2 últimes a la fase Consolació en cada Categoria.

Fase Final

Setmana del 1 de Juliol

Cada Dia partit eliminatori fins a disputar la Gran final de cada categoria.

Premis

Per al guanyador de cada categoria  samarreta.

Per als guanyadors de consolació canellera de regal

- Organitza: Padel7Terrassa
- Data inici: 15/04/2024 - Data fi: 27/05/2024
- Data fi inscripció: 06/05/2024
- Organitza: Padel7Malgrat
- Data inici: 17/05/2024 - Data fi: 19/05/2024
- Data fi inscripció: 16/05/2024

Reglament Torneig Inaugural Padel7Malgrat

Preu

20€ una categoria, 15€ la segona categoria ( s'entregaria un Welcome Pack per persona, no per categoria)

Welcome Pack

Samarreta Exclusiva Padel7, Paquet Nox (canellera, Clauer, Lanyard), 1 sorteig tombola, Beguda (Refresc o cervesa)

Estructura de competició (Es tancaran el nombre de parelles una setmana abans, anirem actualitzant)

  • 4 parelles categoria A Masculina, S’organitzen en 1  grups de 4 parelles i es classifiquen a la  Final les 2 primeres classificades 
  • 32 parelles categoria B+ Masculina, S’organitzen en 8 grups de 4 parelles i es classifiquen a la Fase Final les 2 primeres classificades de cada Grup
  • 32 parelles categoria B Masculina, S’organitzen en 8 grups de 4 parelles i es classifiquen a la Fase Final les 2 primeres classificades de cada Grup 
  • 16 parelles categoria C Masculina, S’organitzen en 4 grups de 4 parelles i es classifiquen a la Fase Final les 2 primeres classificades de cada Grup
  • 4 parelles categoria Femenina A, S’organitzen en 1  grups de 4 parelles i es classifiquen a la  Final les 2 primeres classificades 
  • 32 parelles Categoria Femenina B S’organitzen en 8 grups de 4 parelles i es classifiquen a la Fase Final les 2 primeres classificades de cada Grup
  • 16 parelles Categoria Femenina C S’organitzen en 4 grups de 4 parelles i es classifiquen a la Fase Final les 2 primeres classificades de cada Grup
  • categoria Mixte A, S’organitzen en 2 grups de 3 parelles i es classifiquen a la Fase Final les 2 primeres classificades de cada Grup. Les 3eres jugaran entre elles el partit per l'ultim lloc.
  • categoria Mixte B, S’organitzen en 4 grups de 4 parelles i es classifiquen a la Fase Final les 2 primeres classificades de cada Grup
  • Categoria Mixte C , S’organitzen en 4 grups de 4 parelles i es classifiquen a la Fase Final les 2 primeres classificades de cada Grup
  • NIVELLS : consultar per cada categoria

Primera Fase Divendres (indicar a l'inscripció si pot jugar divendres) i Dissabte, 

IMPORTANT ESTÀ A LA PISTA 15 MINUTS ABANS (Al mail rebut estan el dia/hora i pista de joc, tambe es pot consultar a l'agenda)

Temps d'escalfament màxim 5 minuts

Els canvis de costat de pista s'han de fer ràpit, màxim 30 segons.

Partits de 2 Sets,.en cas d'empata es fara un Tie Break a 7 punts sense diferencia.

 Al acabar la ronda de partits ELS GUANYADORS passaran a donar resultats a recepció

Durant el joc, Si s’arriba a 40 igual HI HA SEMPRE PUNT D’OR.

En cas d’empat en la classificació ;

1. Enfrontament directe

2.Diferencia de punts en enfrontament directe

3. Punt average General

4.Major número de Punts

5. Ordre alfabètic del nom del equip

Segona Fase 

Temps d'escalfament màxim 5 minuts

Els canvis de costat de pista s'han de fer ràpit, màxim 30 segons.

 Partits de 2 Sets,.en cas d'empata es fara un Tie Break a 7 punts sense diferencia.

Durant el joc, Si s’arriba a 40 iguals HI HA SEMPRE PUNT D’OR.

LES FINALS SERÁN AL MILLOR DE 3 SETS (El 3er set serà un super TieBreak a 11 punts amb diferencia de 2)

Premis

1Campions

Trofeu+paleter+Assortiment Sa Croqueta

Finalistes

Trofeu+motxilla+cava